fbpx
  • Filtry
  • Sortuj:

Kurtki męskie

Okrycia wierzchnie stanowią ważną dla mody kategorię, która w naszych warunkach jest bardzo potrzebna nie tylko z uwagi na samą budowę stylizacji, ale także i na praktyczność. W styczniu kurtka męska zimowa jest tak samo konieczna jak podczas wiosny lżejsza parka męska. Okazuje się, że marka waikiki vibe wychodzi naprzeciw trendom i wymaganiom rynku oraz samych konsumentów, ponieważ przychodzi z ciekawą ofertą w zakresie takich okryć jak m.in. kurtki męskie jesienne, zimowe kurtki męskie czy też kurtki męskie wiosenne. Obecnie niezależnie od sezonu możesz wyglądać modnie i czuć się przy tym bardzo wygodnie! Kurtka zajmuje sporą część stylizacji, dlatego warto zainwestować nie tylko w ładne wizualnie, ale i jakościowe rozwiązanie, czyli w kurtkę, jaka posłuży Ci na długie lata i nie wyjdzie z mody po jednym czy dwóch sezonach od dokonania zakupu.

Kurtki męskie – jedna kategoria, wiele różnych odsłon

Miłośnicy mody i dobrego stylu wiedzą, że pojęcie kurtka męska może kryć w sobie naprawdę wiele różnych modeli. Już nawet sama parka męska może różnić się między sobą w zależności od sklepu i modelu wieloma rzeczami. Obecnie wybór jest duży, a kurtki męskie – naprawdę różnorodne. Przykładowo  kurtki męskie zimowe mogą być bardzo eleganckie. Mogą przypominać w kroju dwurzędowe płaszcze, ale jednocześnie inne modele kurtek mogą być mocno sportowe, pikowane i ozdobione stylowymi nadrukami. Kurtka męska nie jedno ma imię, więc wśród różnorodnych modeli łatwo można się zagubić. Aby tak się nie stało, warto zastanowić się do jakiego rodzaju ubrań mogą być noszone nowe kurtki męskie, których modele rozważasz jako potencjalnie te, które mają szanse zagościć w Twojej szafie. Im bardziej uniwersalny i ponadczasowy model wybierzesz, tym lepiej. Kurtki eleganckie typu kushy sprawdzą się świetnie z koszulą, ale w połączeniu z bluzą sportową nie będą wyglądały zbyt dobrze.

Parka męska – jaka jest jej historia?

Lubisz historie wojskowe? Jeżeli tak, to z pewnością zaciekawi Cię opowieść na temat pochodzenia jednego z ważnych i ponadczasowych modeli okryć wierzchnich, jakim jest kurtka parka męska. Weszła ona do świata mody i codzienności prosto z wojskowości. Znawcy mody nie powinni być zdziwieni, ponieważ podobnie było z innymi kurtkami męskimi, a nawet z płaszczami (przykłady to popularny jesienią trencz, kurtka polowa, bomber jacket, dwurzędówka czy budrysówka). Parka męska była zaprojektowana stosunkowo dawno, bo podczas II wojny światowej jako okrycie bojowe, ale największą popularnością cieszyła się w latach 1950-1970 (chodzi o kultowe modele N-3B i M-1951). Z biegiem lat parka męska ze świata armii przeszła do cywila i obecnie jest bardzo popularnym okryciem wierzchnim. Co ciekawe, parki to nie tylko kurtki męskie przejściowe, ponieważ występują one także z ociepleniem w wersji dostosowanej do warunków zimowych. Praktycznie co roku sieciówki i sklepy internetowe zalewają nas kolejnymi wersjami tej samej kurtki, z tym że obecnie funkcjonujące na rynku modele znacząco  odbiegają od oryginału.

Kurtka parka męska obecnie

Współczesne kurtki męskie typu parka znacząco odbiegają od modeli, jakie można oglądać na historycznych zdjęciach z przeszłości. Teraz kurtki parki mogą mieć naprawdę różnorodny design. Marka odzieżowa waikikivibe skutecznie pokazuje, że parka nie musi kojarzyć się tylko z kolorem zgniłej zieleni. Kolorystyka parek oferowana przez waikiki vibe  jest różnorodna. Kolor khaki oczywiście występuje, ale nie jest to jedyna barwa. Parki można kupić także w granacie czy burgundzie, ale warto zwrócić również uwagę na to, że ciekawą kwestię stanowią podszewki. Podszewka kurtki waikiki vibe może mieć bardzo ciekawy wzór. Co więcej, możliwy jest zakup bluzy z designem, jaki widnieje na podszewce kurki typu parka. Wtedy cała stylizacja będzie wyglądać na bardzo dopracowaną.

Kurtki męskie przejściowe – dobra inwestycja na dwie pory roku

Marka waikiki vibe pokazuje, że kurtka męska przejściowa wcale nie musi być nudna. Waikiki vibe to przede wszystkim dbałość o szczegóły, a w przypadku kurtek przejściowych typu parka jest to mocno widoczne. Kolorowe poszewki w ciekawych wzorach (np. khaki czy wzór nawiązujący do kontynentu Australii) zwracają uwagę wówczas, kiedy kurtka męska wiosenna jest rozpięta. Kurtki przejściowe są elementem garderoby, w który warto zainwestować, ponieważ mogą być wykorzystywane podczas dwóch pór roku. Wiosna oraz jesień są podobne pod względem temperatur, a czasami nawet i latem pogoda w Polsce (jak i w całej północno-wschodniej części Europy) jest taka, że bez lekkiego okrycia wierzchniego trudno wytrzymać na dworze. Wówczas właśnie ciekawa pod względem designu, dobrze skrojona kurtka męska jesienna będzie dobrym wyborem. Parka męska jest ponadczasowym modelem, który funkcjonuje w modzie już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby miała za chwilę wyjść z trendów. Z uwagi na to, warto pomyśleć o nowej kurtce przejściowej w modelu parka, która sprawdzi się zarówno podczas jesiennej słoty, jak i w pochmurne letnie dni czy w czasie wiosennych wiatrów.

Waikiki Vibe
Close

Koszyk

Close

Ulubione

Ostatnio oglądane

Close

Great to see you here !

Hasło zostanie wysłane na Twój email.

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi Twojego konta, więcej polityka prywatności.

Already got an account?

Close

Kategorie